Sidebar

O firmie

TRANSLAVIA biuro tłumaczeń i współpracy czesko-polskiej to 15 lat doświadczenia

Biuro Tłumaczeń i współpracy czesko-polskiej TranSlavia istnieje od roku 2001 - wcześniej pod nazwą Biuro Tłumaczeń. Magdalena Korczak-Szymała.

Głównym profilem firmy jest kompleksowa obsługa klienta polsko- lub czeskojęzycznego, którego interesy wymagają skorzystania z usług tłumacza przysięgłego języka czeskiego lub doradztwa w relacjach prawnych i gospodarczych czesko-polskich lub polsko-czeskich.

W roku 2008 biuro rozszerzyło swoją działalność i nawiązaliśmy współpracę z tłumaczami przysięgłymi innych języków europejskich. Dzięki czemu możemy zaoferować Państwu usługi tłumaczeniowe nie tylko z języka czeskiego.
 
Zapraszamy do skorzystania z usług Biura Tłumaczeń i współpracy czesko-polskiej TranSlavia.

Właścicielka firmy Magdalena Korczak-Szymała jest bohemistką, ukończyła kierunek filologia słowiańska na Uniwersytecie Śląskim. Uprawnienia tłumaczki przysięgłej uzyskała w roku 1999. Doświadczenie w dziedzinie tłumaczeń zdobywała od roku 1996 (jeszcze jako studentka bohemistyki) podejmując współpracę z kilkoma biurami tłumaczeń z terenu Katowic. Dzięki współpracy z wieloma firmami, osobami prywatnymi oraz instytucjami państwowymi m.in. Urzędami Miasta w Katowicach i Chorzowie, sądami, prokuraturami, policją mogła poszerzać zasób słownictwa oraz zdobywać doświadczenie w terminologii specjalistycznej. Praca na stanowisku asystentki Konsula Generalnego oraz tłumacza w Konsulacie Generalnym Republiki Czeskiej w Katowicach (aktualnie zlikwidowanym na mocy uchwały Ministra Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej) pozwoliła na rozszerzenie słownictwa w wielu dziedzinach oraz doskonalenie języka zarówno potocznego jak i oficjalnego. Istotną częścią jej pracy były tłumaczenia ustne podczas spotkań firm prezentujących się w pomieszczeniach konsulatu oraz tłumaczenia podczas wizyt i spotkań dyplomatycznych. Praca na zlecenie urzędów miast polegała na towarzyszeniu oficjalnym delegacjom z Republiki Czeskiej. Język, kultura, literatura i kulinaria czeskie są jej pasją, którą rozwija także w czasie wolnym uczestnicząc w pokazach kina czeskiego, słuchając czeskich audycji radiowych i „smakując” wyborną, coraz bardziej uznawaną w świecie, czeską literaturę.

 

Magdalena Korczak Szymała - tłumaczka przysięgła języka czeskiego - uprawnienia potwierdzone wpisem na Listę Tłumaczy Przysięgłych Ministra Sprawiedliwości pod numerem TP/1226/06.

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

e-mail: biuro@translavia.pl